امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لکنت , زبان , لکنت , ، , پرسش , و , پاسخ , ، , راهنمایی , درمان , لکنت

لکنت ، پرسش و پاسخ ، راهنمایی
من گفتار درمانم رو عوض کردم ، امروز اولین جلسه رو رفتم.
هنوز زوده بگم کارشون چطوره و چقدر با لکنت آشنایی دارن ولی به نظرم تا حدودی با لکنت آشناست ، گفت استاد دانشگاهش هم لکنت داشته.

بنیاد رو هم معرفی کردم و فعالیت هایی که انجام میشه و خوششون اومد ، کارت ویزیت هم گرفت که آدرس سایت و شماره تلفن نوشته بود روش.
" Nader Undecided  کی منتظر می مونه ، حتی ، شبای یلدا ؟؟؟  
پاسخ
 سپاس شده توسط shahrokhi ، امیررضا ربیعی
به به چقدر مطالب خوب

انشا الله که موفق باشید
" sepehrعشق اگر عشق منه
عاشق اگر من باشم
آنچه درآن نتوان دید
غم جدایی باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، آزاده یزدانی ، shahrokhi ، امیررضا ربیعی
باسلام
باتوجه به شرایط هر مراجع(شدت و نوع ناروانی،شرایط روحی و فکری، شرایط زندگی و...) هردرمانگر برنامه مشخصی را برای مراجعین میریزد. طبعا درمانگر شما هم باتوجه به نیاز خودتان برایتان برنامه ریخته. البته به خوبی میدانیم که مدت دوره درمانی لکنت حداقل یکسال تا چندین سال میباشد. درضمن اصل درمان بر یادگیری و تسلط بر شیوه در اکثریت مواقع و شرایط روزمره میباشد،مطمینا دوره سه ماهه برای یادگیری و تسلط در جلسه درمانی و بادرمانگر مناسب بوده اما برای تسلط بر استفاده از شیوه در باقی موقعیتها نیاز به حوصله و تمرین در موقعیتها دارید....پیشنهاد میکنم به درخواست خودتان بادرمانگرتان هماهنگ کنید و جلسات را ادامه بدهید. الان فرصت مناسبی هست تا با تسلط بر شیوه ها از بازگشت لکنت جلوگیری کنید
باتشکر

هیپنوتیزم یک درمان جالبی میباشد که هنوز شیوه درمانی اش برای لکنت تایید نشده است و بقول دوستان برای ریلکسیشن خوب است و به خوبی میدانیم تمرینات ریلکسیشن وکنترل استرس و آرامش بیشتر اثر مستقیمی بر ناروانی میگذارد. البته خود من تجربه هیپنوتیزم(البته درخانه و به کمک نوار ضبط شده با صدای درمانگر)را داشتم و بسیار تجربه خوشایندی بود.چراکه در سال کنکورم و تحت شرایط پراسترس آندوره به من کمک زیادی کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط آزاده یزدانی ، Nader ، امیررضا ربیعی
قرار بود در مورد متد سیلوا مطلبی بنویسم. برای اطمینان از نوشته‌هایم، به اینترنت -که عموماً غیر قابل اعتمادترین مراجع را در بر دارد- رجوع کردم و همان‌طور که انتظار داشتم به مطالب عجیب و غریبی برخوردم.

لذا، با بهره‌گیری از حافظه‌ام، آن‌چه در نوجوانی در کلاس‌های مدیتیشن یاد گرفته بودم را می‌نویسم.

در روشِ زیر، در یک دوره‌ی چهل روزه، یاد می‌گیریم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 برسیم.

صبح، بعد از بیدار شدن از خواب و ترجیحاً حمام رفتن، دوباره به رختخواب بر می‌گردیم.
برای این‌که در طول انجام تمرینات، خواب‌مان نبرد، گوشی تلفن‌مان را طوری تنظیم می‌کنیم که یک ربع ساعت بعد زنگ بزند. گرچه این تمرین کمتر از یک ربع ساعت طول می‌کشد.

دراز می‌کشیم و سعی می‌کنیم با چشمان بسته، بر روی نقطه‌ای بین ابروها یا همان چاکرای پنجم تمرکز کنیم.

در همان حالت تمرکز، با مکث و به آرامی از  100 تا 1، بدون صدا و کاملاً ذهنی شمارش می‌کنیم. وقتی به عدد یک رسیدیم، خودمان را تجسم می‌کنیم که سرزنده و شادابیم. چند بار می‌گوییم: «جسم و روانِ من همیشه و همه‌جا کاملاً سالم است». این عبارت را آن‌قدر تکرار می‌کنیم تا با تجسم‌مان از یک جسم سرزنده و شاداب هماهنگ شود. معمولاً پنج-شش بار کافی‌ست.

پس از آن از یک تا پنج می‌شماریم و در هر شماره به خود یارآوری می‌کنیم که وقتی به عدد پنج رسیدیم، کاملاً هوشیاریم و احساس خوبی داریم.

این تمرین را برای چهل روز باید انجام داد، با این تفاوت که:

ده روز اول از 100 تا 1
ده روز دوم از 50 تا 1

ده روز سوم از 25 تا 1

ده روز چهارم از 10 تا 1

شمارش معکوس می‌کنیم.

به‌این ترتیب، به مرور از زمانِ رسیدن به سطح آلفا کم می‌کنیم و مهارت کافی برای ریلکس شدن در زمان کوتاه را پیدا خواهیم کرد.
این کار، مبنای متد سیلواست که بعد از آن، بهره‌های فراوانی می‌توان از آن برد.

این داستان، ادامه دارد...
" امیررضا ربیعی
به نامِ نامیِ گل ...    وقت، وقتِ آغاز است.

پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، آزاده یزدانی ، shahrokhi ، navid sanaye
سلام 
وقتی یک نفر خیلی خوب تمریناتش رو انجام میده ، حتی چند ساعت یک ضرب تمرین میکنه که بتونه تو جلسه ای خوب و با روش صحبت کنه ، تو این چند ساعت تمرین بدون هیچ لکنتی و با روش کامل صحبت میکنه 
بعد مطمعن میشه که به همین صورت و همین روش میتونه تو اون جلسه هم صحبت کنه. جلسه ای که همه میدونن طرف لکنت داره و هیچ تنش و اضطرابی نیست و خودمونیه. 
ولی تو جلسه ، تو موقییت صحبت کردن ، یهو همچی عوض میشه ، قفل پشت قفل ، انگار اصلا تاحالا هیچ تمرینی و روشی نبوده !!! Exclamation

مشکل از کجاست ؟ چرا اینجوری میشه ؟؟ Huh Huh
پاسخ
 سپاس شده توسط آزاده یزدانی ، امیررضا ربیعی ، shayan ، sadjad ، navid sanaye ، haghighat
من می‌دونم
" امیررضا ربیعی
به نامِ نامیِ گل ...    وقت، وقتِ آغاز است.

پاسخ
 سپاس شده توسط shayan ، sadjad ، آزاده یزدانی ، navid sanaye ، haghighat
(1394/4/31، 12:57 صبح)امیررضا ربیعی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من می‌دونم

خب راهنمایی کنید دیگه لطفا Smile

دوستان گفتار درمان هم هر وقت پست رو خوندن، اگر نظری دارند ممنون میشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط shayan ، sadjad ، امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، navid sanaye ، haghighat ، نجوا
سلام نادر جان
ميتونه علت هاي زيادي داشته باشه.....
ولي بنظر من لکنت چيزي نيست ک بخواي فقط باچندساعت
تمرين درطول يک.مدت.باهاش مقابله کرد بلکه بايد زمان و تجربه
زيادي سپري کرد تا فرد بتونه از تمريناتي ک داشته نتيجه بگيره.
اميدوارم ک اين اطلاعات ناقص تونسته باشه ب بخشي از سوالت
پاسخ داده باشه...
پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، sadjad ، امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، navid sanaye ، haghighat ، نجوا
گفتار درمانم گفته برای هفته آینده یه موضوعی آماده کنم و با شیوه کنفرانس بدم.

بعضی وقتا انقد غرق بحث میشیم اصلا یادمون میره جلسه گفتار درمانیه ، یهو میبینم ده دقیقه فقط خودش داره حرف میزنه.
ولی نکته خوبش اینه که خودشم تو این مدت چهل دقیقه ی جلسه ،کامل از شیوه ای که به من گفته استفاده میکنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، هومن فخارزاده ، navid sanaye ، haghighat ، نجوا
سلام و درود بر دوستان..

یچیز بگم..

من فایل های صوتی دوستانو ( در زلال شعر) میخوندنو گوش دادم اما لکنت نداشتن...چرا؟؟؟؟؟

تمرین شون زیاد بوده؟؟

یا داشتن از شیوه های خاصی پیروی میکردن؟؟

هر چقدرم بگیم چون شعر بوده لکنت نداشتن خوب بازم یجوری نیست؟؟

میدونم خیلی بد سوال میپرسم اما نمیتونم بهتر سوالمو بگم..هر چی میاد تو ذهنم میگم...بازم ببخشید..
" نجوادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart به خانواده بزرگ ما بپیوندید در اینستاگرام Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط پارچه گلی ، sadjad ، امیررضا ربیعی ، هومن فخارزاده ، آزاده یزدانی ، navid sanaye
(1394/11/28، 10:49 صبح)نجوا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود بر دوستان..

...

سلام و درود دوستان بر شما نجوا خانم ...

گشیده گویی ، با ریتم (آهنگین) خواندن ... هر دو از روش های گفتاری محسوب میشن .

ما ، بسیار تمرین میکنیم که روشها رو در گفتارمون لحاظ کنیم ، حال شعر بواسطه ی طبیعت و ذاتش باید کمی کشیده تر از گفتار عادی خوانده بشه و همچنین آهنگین تر .... البته سرعت پایین گفتار رو هم بهش اضافه کنید ...

ممنون از سوالی که پرسیدید

منتظر باقی سوالهاتون هستیم
پاسخ
 سپاس شده توسط نجوا ، امیررضا ربیعی ، پارچه گلی ، هومن فخارزاده ، آزاده یزدانی ، navid sanaye ، haghighat
سلام و درود بر دوستان

ممنون که سوالمو جواب دادین.......

ی سوال دیگه بپرسم.؟

خوب میخام روش هایی که ازشون استفاده میکنیدو بدونم....

صد در صد روشاتون زیاده و بخاین بگید براتون سخته ..پس تقسیم بندیش کنید کم کم بهم بگید...

اما خیلی ببخشید اگر میشه یه توضیح کوچیک دربارش بدین...مثلا میگید کشیده گویی بگید چطوریه؟؟یه مثال ازش بزنید..
البته کشیده گویی و میدونم منظورتون چیه ..بقیه رو نمیدونم....

بازم ببخشید اما روشاتونو میخام بدونم....
" نجوادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart به خانواده بزرگ ما بپیوندید در اینستاگرام Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط پارچه گلی ، sadjad ، آزاده یزدانی ، navid sanaye ، امیررضا ربیعی ، haghighat
(1394/11/29، 12:49 عصر)نجوا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب میخام روش هایی که ازشون استفاده میکنیدو بدونم....

...

خدمت مبارکتون عارضم که استاد ربیعی فوق تخصص دارن تو این زمینه

اما منم هرچی میدونم میگم براتون

مکث : مکث بین کلمات یه بازه ی زمانی رو بوجود میاره برای شاید تسلط بهتر و بیشتر روی کلمات بعدی و جلوگیری از تند صحبت کردن و ریتمی رو میتونه تا حدودی به جمله بده . مکث کلمه به کلمه ، بین دو کلمه و قس علی هذا

شل گویی : جلوگیری میکنه از فشار احتمالی که روی عضلات حنجره میاره که نتیجه ش قفل میشه . عضلات شل میشن و ادای حروف ساده تر .

گفتار آهنگین : کمی آهنگ به جمله داده میشه چیزی شبیه شعرخوانی که سابقن درباره ش حرف زدیم . آهنگی شیوا و رسا که بیشتر نوع گفتار رو شبیه گوینده های اخبار میکنه .

فعلن باشه تا اینجا تا بعد ...
پاسخ
 سپاس شده توسط نجوا ، پارچه گلی ، Nader ، آزاده یزدانی ، navid sanaye ، امیررضا ربیعی ، haghighat

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان