امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لکنت , زبان , لکنت , ، , پرسش , و , پاسخ , ، , راهنمایی , درمان , لکنت

لکنت ، پرسش و پاسخ ، راهنمایی
Rainbow 
سلام

دوستان و افرادی که دارای لکنت هستند یا به هر طریقی با این مورد در ارتباط هستند باید اطلاعات مناسبی درباره لکنت داشته باشند تا بتونن برای بهبود ، درمان ، یا کنترل آن تصمیم بهتری بگیرن یا دیگران رو راهنمایی کنند و اطلاع رسانی درستی در این مورد انجام بدن .

از این رو خیلی از افراد در جامعه ما اطلاع دقیقی در این مورد ندارن ، با روش های مختلف با بنیاد گفتار روان آشنا شدند و برای کسب اطلاعات به اینجا مراجعه میکنند .

از این تاپیک میخوایم استفاده کنیم برای پرسش سوال های خودمون در مورد لکنت و پاسخ و راهنمایی دوستانمون .

تو این تاپیک به خودمون و دوستانی که سوالی دارند با تجربه های خوب و اطلاعات علمی درستی که داریم و کسب کردیم کمک کنیم و سعی کنیم موارد تعصبی خاص و موارد شخصی که ممکنه مناسب این تاپیک نباشه رو فاکتور بگیریم ، تبلیغات و معرفی گفتار درمان خاصی رو انجام ندیم  ، برای مواردی که بخش های جداگونه تو تالار داره به همون بخش مراجعه کنیم .

Heart
" Nader Undecided  کی منتظر می مونه ، حتی ، شبای یلدا ؟؟؟  
پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad ، امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi ، haghighat
ممنونم ازت نادر عزیز

جای این تاپیک خیلی خالی بود و وجودش لازم

امیدوارم بتونیم بیشتر به اهداف بنیاد نزدیک بشیم
پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi
خیلی ممنون سجاد

اولین سوال رو خودم مپیرسم
من بعد از حدود 3 ماه گفتار درمانی ، با اینکه لکنت شدیدی دارم به گفته گفتار درمانم ، گفتار درمانگرم گفته تو اگه تمرین و پشتکارت خوب باشه و پیوسته میتونی به کنترل کامل و بهبودی امیدوار باشی . کل تمریانت مورد نیازم رو هم تو این مدت سه ماهه گفت و هر کاری که نیازه انجام بدم رو توضیح داد .....
بعد جلسات گفتار درمانیم رو قطع کرد !! گفت تمام روش هارو گفتم ، طبق همون تمرینات رو انجام بده ، فقط ماهی یکبار بیا برای چک کردن لکنتت

به نظرتون فقط ماهی یکبار برم کفایت میکنه ؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi ، haghighat
بعد از سه ماه ؟!؟!

فکر نمیکنم سه ماه کافی باشه برای قطع گفتاردرمانی

یاد گرفتن روشها یک بحثه و تسلط بر اجرای روش مبحث دیگه

شاید شما الان یاد گرفته باشی روشها رو

اما تسلطش خیلی طولانیه
پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi
به نظر منم 3 ماه کافی نیست ، ولی گفت تمرینات همینه همش ، هر هفته هم بیای باز همین تمرینات رو باید ادامه بدی .

ولی به نظرم واقعیتش کار اصلی رو خودمون باید انجام بدیم ، هر چقدر بریم گفتار درمانی و روش های مختلف بگیریم ولی تمرین نکنیم و خودمون نخوایم تغییری حاصل نمیشه . گفتاردرمانگر معجزه که نمیکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi ، haghighat
شما به بهترین گفتار درمان کشور هم مراجعه کنی ایشون فقط در نقش یک راهنماست . کار اول و آخر رو خودت باید انجام بدی .

اما وجود همین راهنما هم حائز اهمیت هست . شما باید در شرایط و محیط درمان قرار بگیری تا همون تمارین رو بتونی بهتر انجام بدی.

از طرفی ؛ من هنوز مطمئن نیستم که گفتن تمام روشها توی سه ماه کار درستی باشه .
پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi
من از فرصت استفاده کنم و همینجا عرض کنم که ، 
یکی از هدفهای ما از دور هم جمع شدن ، تمرین کردن شیوه هاست .
شاید در طول روز امکان پذیر نباشه که با همکاران ، اطرافیان ، و حتی اعضای خانواده ، تمرین روش کنیم .
پس باید در شرایط دیگری قرار بگیریم تا بتونیم تمرین کنیم .
ما سعی کردیم که چنین شرایطی رو در بنیاد ، فراهم کنیم . دوستان هم اگر استقبال بیشتری کنند ،
جلسات تمرینی را مضاعف میکنیم .
سخنرانی در حضور جمع ، تمرین  مفید و تاثیر گزاری ست . به دوستانی که درخواست سخنرانی داشته باشند ،
حتما" فرصتی برای صحبت کردن داده خواهد شد .
پاسخ
 سپاس شده توسط Nader ، sadjad ، امیررضا ربیعی ، shayan ، shahrokhi
با سلام خدمت دوستان
بنظر من با توجه به منابع درمانی 3 ماه مدت زمان بسیار کمی برای قطع جلسات گفتاردرمانی می باشد.
درمانگر در طول مدت جلسات کوتاهی می تواند روش های درمانی را توضیح داده اما همانطور که مطلع هستید هر روش درمانی دارای مراحلی می باشد و در روند درمان و با توجه به تمرینات فرد مدت زمانی می برد. بنابراین برای بهبود گفتار عجله مناسب نیست و ارتباط با درمانگر فقط ادامه مراحل نیست چون همه دوستان بهتر از درمانگر مراحل را می دانند.
توصیه من این است که جلسات درمانی را قطع یا حتی کم نکنید البته اگز درمانگرتان تمایل به برگزاری جلسات به صورت هفتگی ندارند می توانید درمانگرانتان را عوض کنید.
اگز ایرادی ندارد شدت ناروانی و روش درمانی را مطرح کنید.
موفق باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا ربیعی ، sadjad ، Nader ، آزاده یزدانی ، shayan ، shahrokhi
با تشکر فراوان از درمان‌گر محترم، سرکار خانم شادمان
امیدواریم بعد از این، از راهنمایی‌های‌تان بیشتر بهره‌مند شویم.
" امیررضا ربیعی
به نامِ نامیِ گل ...    وقت، وقتِ آغاز است.

پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad ، آزاده یزدانی ، shayan ، شادمان ، shahrokhi
از خانم شادمان و راهنمایی شون سپاسگزارم

امیدوارم از نکات و حرفهاشون بهره ببریم .
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، shayan ، شادمان ، shahrokhi
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون ، خانم شادمان
من خودمم چون وقتم خیلی کم بود جلسات رو یک هفته در میان میرفتم.  گفتار درمانگرم از جلسات دورهمی بنیاد با خبر بود و گفت هر هفته جلسات صحبت و گفتگوی با روش رو حتما ادامه بده ، در کنارش ماهی یکبار بیا اینجا برای ادامه کار و چک کردن وضعیت لکنت.

شدت ناروانی من تا حدودی لکنت شدید هست طبق گفته گفتار درمانگر، و روش درمانی : ریلکسیشن ، کشیده گویی زیاد و روش ریتمیک هست.
پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad ، امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، shayan ، شادمان
[تصویر:  zss6_stutter_1.png]

لکنت خوبه !
چون ، چیزی که من میگم ، ارزش تکرار کردن داره ...

(تی شرت مخصوص هفته ی آگاهی لکنت)

[تصویر:  zrb6_stutter.png]

با افرادی که لکنت می کنند صبور باشید ...
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا ربیعی ، Nader ، تبسم ، شادمان ، آزاده یزدانی ، shayan
یه دکتری میگفت دو نوع لکنت داریم ، لکنت سرد و لکنت گرم.
مثلا. کسی که لکنت سرد داره ، باید مواد گرم بخوره ، مثل گردو ، عسل ، کندور و ....

نظرتون در مورد تغذیه افراد دارای لکنت چیه ؟ چقدر تاثیر داره ؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا ربیعی ، آزاده یزدانی ، shayan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان