امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لکنت , دارای , کودک

کودک دارای لکنت
(1395/5/24، 05:15 عصر)mahsa SLP نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(1395/5/23، 10:58 عصر)نجوا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 یک سوال داشتم در مورد لکنت کودک شش ساله ای دارم که متاسفاته از سه سالگی لکنتش اغاز شده بهبود پیدا میکنه اما متاسفانه بعداز مدتی شروع میشه

ایا بجز گفتار درمان روش دیگری برای بهبودش وجود داره لطفا جواب پرسشم رو بدهید...

سلام لکنت تو بچه ها نوسان داره به دلایلی ممکنه مدتی خوب بشه و دوباره برگرده باید به گفتاردرمان مراجعه کنن 

ممنون مرسی از جواب تون..
برقرار باشید Heart
" نجوادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart به خانواده بزرگ ما بپیوندید در اینستاگرام Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط mahsa SLP ، پارچه گلی ، آزاده یزدانی
ما هنوز تو اینستاگرام بنیاد ، گفتاردرمان نداریم که به سوالات مردم پاسخ کارشناسانه بدیم ! Sad

من به اون شخصی که در مورد فرزند 6 ساله ش سوال کرده بود ، هر چی بلد بودم و عقلم میرسید ، گفتم .

اما ظاهرا ایشون بیشتر از اینکه به فکر بچه باشن ، به فکر خودشونن که از گفتار درمانی خسته شدن !!!

به صفحه ی اینستاگرام ایشون یه سری بزنید . . . من نمیدونم با این روحیه ای که ایشون دارن ، Confused

اصلا میشه روی کمک شون به فرزند خودشون حساب کرد یا نه ! . . . 
پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad
(1395/5/25، 10:04 صبح)آزاده یزدانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ما هنوز تو اینستاگرام بنیاد ، گفتاردرمان نداریم که به سوالات مردم پاسخ کارشناسانه بدیم ! Sad

من به اون شخصی که در مورد فرزند 6 ساله ش سوال کرده بود ، هر چی بلد بودم و عقلم میرسید ، گفتم .

اما ظاهرا ایشون بیشتر از اینکه به فکر بچه باشن ، به فکر خودشونن که از گفتار درمانی خسته شدن !!!

به صفحه ی اینستاگرام ایشون یه سری بزنید . . . من نمیدونم با این روحیه ای که ایشون دارن ، Confused

اصلا میشه روی کمک شون به فرزند خودشون حساب کرد یا نه ! . . . 
به پیج اینستا سر زدم  موضوع جالبی متوجه شدم ایشون دقیقا دنبال دکتر تقی زاده هستن و چون در مورد روش درمانی ایشون مطالبی شنیدن به گفتاردرمانی شک کردن!!   ایشون تو پیج دکتر تقی زاده هم این سوال رو پرسیده! 
مدتی به اینستا سر نزده بودم...جواب شما رو هم خوندم خیلی خوب جواب داده بودید و خوشحالم که اطلاعاتتون در این زمینه خوبه Smile  اگه سوالی بود در اینستا هم در خدمتتون هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط پارچه گلی ، mshirzad ، آزاده یزدانی ، sadjad ، haghighat
.
خیلی خیلی ممنون خانم آقازمانی Heart - واقعا دعاتون میکنیم .

افراد غریبه ای که وارد بنیاد میشن ، تصورشون اینه که بنیاد یه مرکز درمانیه Exclamation
و از اونجا که همت ندارن اون بروشوره رو بخونن ، متوجه نمیشن که بنیاد فقط یه مرکز حمایتیه و وظایف دیگه ای داره !
گاهی حتی پیش اومده که تصور کردن که آقای ربیعی و یا حتی بنده ی حقیر ،
 درمانگریم و جلسات مجانی درمانگری برگزار میکنیم !!! Huh  
از شما چه پنهون ، در طول این مدتی که کارمونو شروع کردیم ، همیشه از نبود یک کارشناس گفتاردرمانی در جلسات مون
رنج بردیم ولی نمیتونیم از کسی هم انتظار داشته باشیم مدام با ما همکاری کنه . Undecided
شما اولین کسی هستید که ما رو یه کم امیدوار کردین Heart - اگر گاهی به اینستاگرام ما سری بزنید و هوامونو داشته باشید ،
خیلی خیلی از لطف تون ممنون میشیم . ایشالا خداوند به عوض محبتی که به جامعه ی لکنت میکنید ، خیر و برکت فراوان به
شما عطا کنه - ما هم دعاتون میکنیم .
از لطف تون سپاسگزاریم .

.
پاسخ
 سپاس شده توسط mshirzad ، haghighat ، پارچه گلی ، نجوا ، mahsa SLP
(1395/5/26، 11:32 صبح)آزاده یزدانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.
خیلی خیلی ممنون خانم آقازمانی Heart - واقعا دعاتون میکنیم .

افراد غریبه ای که وارد بنیاد میشن ، تصورشون اینه که بنیاد یه مرکز درمانیه Exclamation
و از اونجا که همت ندارن اون بروشوره رو بخونن ، متوجه نمیشن که بنیاد فقط یه مرکز حمایتیه و وظایف دیگه ای داره !
گاهی حتی پیش اومده که تصور کردن که آقای ربیعی و یا حتی بنده ی حقیر ،
 درمانگریم و جلسات مجانی درمانگری برگزار میکنیم !!! Huh  
از شما چه پنهون ، در طول این مدتی که کارمونو شروع کردیم ، همیشه از نبود یک کارشناس گفتاردرمانی در جلسات مون
رنج بردیم ولی نمیتونیم از کسی هم انتظار داشته باشیم مدام با ما همکاری کنه . Undecided
شما اولین کسی هستید که ما رو یه کم امیدوار کردین Heart - اگر گاهی به اینستاگرام ما سری بزنید و هوامونو داشته باشید ،
خیلی خیلی از لطف تون ممنون میشیم . ایشالا خداوند به عوض محبتی که به جامعه ی لکنت میکنید ، خیر و برکت فراوان به
شما عطا کنه - ما هم دعاتون میکنیم .
از لطف تون سپاسگزاریم .

.
ممنون از لطف شما خانم یزدانی عزیز
در مقابل کاری که شما و اقای ربیعی انجام میدید کاری انجام نمیدم Shy
امیدوارم همیشه موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط sadjad ، نجوا ، haghighat ، پارچه گلی ، آزاده یزدانی
مشکلات کلامی کودکان می تواند به یکی از دلایل زیر باشد :

۱- تاخیر رشدی (در این مورد کودک بعلت تاخیر رشد مغز ٬ در تمامی مهارتهای ذهنی و حرکتی به یک نسبت تاخیر دارد )

۲- ضعف در عملکرد اندام ها و
عضلات مربوط به گفتار ٬ که معمولا با مشکلات جسمی و حرکتی (فلجی) همراه است

۳- آپراکسی یا همان مشکل در تقلید کلام که بدون هیچگونه ضعف در عملکرد عضلات گفتاری اتفاق می افتد

۴- مشکلات ارتباطی که در آن کودک بعلت بی انگیره گی به برقراری ارتباط با دیگران ٬ ناخوداگاه کمتر از گفتار استفاده میکند . ( این مورد بیشتر در کودکان اوتیسم دیده می شود )  

۵ - لالی انتخابی که در این نوع اختلال کودک بطور ارادی تصمیم میگیرد که با دیگران یا افراد خاصی صحبت نکند .(مثلا کودکی که فقط با عمه اش صحبت کرده ولی در حضور بقیه حتی پدر و مادر اصلا صحبت نمی کند )
" khodamبهترين راه ارتباط گرفتن با ديگران
و جذب انرژی های مثبت,
لبخند می‌باشد...
لطفا لبخند يادتون نره Heart Tongue
پاسخ
 سپاس شده توسط آزاده یزدانی ، haghighat
آیا کودک من لکنت دارد؟ / قسمت اول
( بازنوشتار فصل یکم کتاب « کودک و لکنت زبان » ترجمه دکتر غلامعلی افروز )

سخن گفتن کودک، در واقع با اولین صدای گربه از بهنگام تولد شروع می‌شود. دستگاه گویایی کودک، در دو سال اول رشد او، بطور چشم‌گیری توسعه یافته و بتدریج کودک می‌آموزد که صداها، و یا کلمات معناداری را تلفظ می‌نماید. سپس در سنین ۲ تا ۶ سالگی، کودک ممکن است با مشکل قابل توجهی در صحبت کردن آرام و راحت مواجه گردد، بخصوص زمانی‌که کودک می‌خواهد برای بیان مقصود خود از جملات متنوع استفاده نماید. در این سنین همه کودکان بگونه‌ای کلمات و جملات کوتاهی را تکرار می‌نمایند، غالباْ مکث می‌کنند، گاه در جریان صحبت روان دچار مشکل می‌شوند، اما مسئله قابل توجه آن‌ست که بعضی از کودکان نسبت به دیگر همسالان خود، برای دوره‌ای نسبتاْ طولانی با مشکل بیشتری در زمینه گویایی روبرو می‌شوند. اگر شرایط کودک‌مان بدین‌صورت است، یعنی اینکه اغلب اوقات بطور جدی با مشکل گویایی مواجه است، آن‌وفت ما باید بررسی کنیم که آیا او لکنت دارد یا نه؟ آیا مشکل گویایی او خودبخود برطرف می‌شود و یا اینکه ممکن‌ست شدیدتر و بدتر می‌شود؟ اگر ما فکر می‌کنیم که کودک‌مان دچار لکنت شده است، تردیدی نیست که باید کاری بکنیم، اما چه کاری باید بکنیم که بتوانیم واقعاْ  مشکل او را برطرف نماییم؟ ...
" هومن فخارزادهپرواز کن آنگونه که می‌خواهی و گرنه پروازت می‌دهند آنگونه که می‌خواهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط mahsa SLP ، نجوا ، shayan ، آزاده یزدانی
.
با سلام

چنانچه در مورد لکنت کودکان ، نیاز به کسب اطلاعات دارید

مقالاتی که در این تاپیک نوشته شده را ، از ابتدا ، مطالعه بفرمایید .

لکنت کودکان را جدی بگیریم

.
پاسخ
 سپاس شده توسط haghighat ، mahsa SLP
آیا در مورد اوتیسم می دانید؟
خانواده هایی که کودک اوتیسمی دارند باید چگونه رفتار کنند؟
پاسخ
تاپیک مفیدی بود ممنون دوستان !
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان